КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ


 Кафедра романських мов

Керівний склад
 • Завідувач кафедрикандидат філологічних наук Рубан Віра Олександрівна
 • Рубан Віра Олександрівна

  Рубан Віра Олександрівна  з 2006 року викладає французьку мову як першу іноземну студентам І–ІІІ курсів та загальне мовознавство студентам ІV–V курсів факультету романської філології і перекладу. У 2012 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 10.02.05. – романські мови.

Науково-педагогічні працівники:

Нині на кафедрі працює 18 викладачів на постійній основі. Вони викладають різні аспекти французької, іспанської мов.

 • Науково-педагогічні працівники

  Відділення французької мови

  № з/пП.І.БПосада
  1Максименко Анатолій Петрович проректор з навчально-виховної роботи і міжнародних зв’язків КНЛУ, доктор педагогічних наук, професор
  2Єсипович Катерина Петрівнадекан факультету романської філології і перекладу,  кандидат філологічних наук, доцент
  3Рубан Віра Олександрівназавідувач кафедри, кандидат філологічних наук, доцент
  4Дяченко Наталія Леонідівнакандидат філологічних наук, доцент
  5Комірна Євгенія Віталіївнадоцент 

  Відділення іспанської мови

  № з/пП.І.БПосада
  1Настенко Світлана Василівна кандидат філологічних наук, доцент
  2Шевченко Анна Сергіївнакандидат філологічних наук, доцент
  3Рубан Алла Миколаївназаступник декана факультету, старший викладач
  4Єган Тетяна Олексіївнастарший викладач
  5Серебрянська Тетяна Миколаївнавикладач
  6Веліканова Ганна Михайлівнавикладач
  7Бабенко Вікторія Андріївнавикладач
  8Лизогуб Катерина Володимирівнавикладач
  9Дахмані Василина Василівнавикладач
  10Дмитрієва Єлизавета Павлівнавикладач
  11Шевченко Наталія Сергіївнавикладач
  12Гузь Марина Олександрівнавикладач
  13Чабан Анастасія Василівнавикладач
  14Поліщук Алла Романівнавикладач 

КОНТАКТИ

03680, Україна

МСП, м. Київ-150,
вул. Лабораторна, 3 (корпус № 2), кім. 518
тел.: +38 (044) 529-80-25
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Офіційний веб-сайт кафедри: http://romancelanguages.knlu.edu.ua/

 

Підвищення рівня науково-педагогічних кадрів є одним з пріоритетних завдань кафедри. В аспірантурі КНЛУ навчається 1 викладач кафедри, який працює над дослідженнями в галузі іспанської філології.

Публікації за останні 5 років, адреси профілів викладачів у Google академії:

 

Історія

Кафедру романських мов було створено в 2011 році в результаті реорганізації факультетів іспанської і французької мов, з метою оптимізації освітнього процесу на основі кафедри французької мови. Завідувач кафедри – кандидат філологічних наук, доцент Рубан Віра Олександрівна.

Кафедра має висококваліфікований викладацький склад: доктори, кандидати наук, доценти. На кафедрі постійно діють методичні секції: французької та іспанської мов (І і ІІ курсів), теоретичної фонетики французької мови, загального мовознавства, іспанської мови як другої іноземної (І – ІV курси).

Наразі кафедра успішно втілює основні засади Болонського процесу і Загальноєвропейських Рекомендацій Ради Європи з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання. Кафедра застосовує аспектний підхід до викладання та вивчення французької й іспанської мов як першої іноземної та іспанської мови як другої іноземної мови в рамках системи організації навчального процесу.

Викладачами кафедри широко використовуються новітні технології та інтенсивні методики викладання практичних мовних дисциплін. Діє Центр французької мови та культури і мультимедійні класи, обладнані сучасними технічними засобами, що активно використовуються у навчальному процесі.

Викладачі кафедри успішно поєднують навчально-виховну роботу з активною науково-пошуковою діяльністю. Вони є членами журі конкурсів наукових робіт з мовознавства Малої академії наук, членами спеціалізованих вчених рад, виступають опонентами і рецензентами дисертацій, а отже, знайомі з сучасними тенденціями розвитку філології, що дозволяє їм зорієнтувати здобувачів і допомогти організувати ефективну наукову роботу, у тому числі через обговорення актуальних питань галузі під час семінарських, практичних занять, індивідуальних консультацій, оновлення темарію курсових робіт. У процесі підготовки до лекцій, семінарських та практичних занять викладачі спираються як на результати власних досліджень, так і на дослідження вітчизняних і зарубіжних колег. Розроблено програми з нормативних і вибіркових навчальних дисциплін та робочі програми, укладаються навчальні підручників і посібників з дисциплін, які викладаються кафедрою; кафедра регулярно направляє на навчання до аспірантури своїх молодих викладачів. Викладачі кафедри є екзаменаторами міжнародних іспитів DELF-DALF та наставниками курсу PROFLE+.

Кафедра романських мов має партнерські зв’язки з університетами Франції: з Пікардійським університетом ім. Жуля Верна (м. Ам’єн), університетом ім. Поля Валері (м. Монпельє), університетом Кан Нормандія, університетом ім. Поля Верлена у м. Мец (Лотарингія), університетом Париж Х (Нантерр). Викладачі кафедри проходять мовні стажування у названих вище університетах, а професори французьких ВНЗ читають лекції та проводять колоквіуми зі студентами факультету.

Так, у рамках Договору про співпрацю між КНЛУ та Університетом Кан Нормандія, Французька Республіка, зав. кафедри, к.ф.н., доц. Рубан В.О. взяла участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ на базі ВНЗ-партнера за фінансової підтримки Європейського Союзу з 12 по 26 березня 2016 р. Віра

Олександрівна пройшла стажування для науково-педагогічних працівників (Staff Mobility for Teaching) і провела заняття з "Практичної граматики" і "Практики усного та писемного мовлення" студентам І та ІІІ курсів на факультеті філології Університету Кан Нормандія. У 2017 році педагогічне стажування за програмою ЕРАЗМУС + в Університеті Кан Нормандія, м. Кан, Французька Республіка, пройшли доцент кафедри романських мов Єсипович К. П. та викладач Дяченко Н. Л.

Кафедра романських мов підтримує партнерські зв’язки з університетами Іспанії: Університетом Гранади та Університетом Кадісу. Викладачі кафедри проходять мовні стажування у згаданих університетах, а професори іспанських ВНЗ (зокрема, Кадісу) проводять лекції зі студентами факультету. У рамках Договору про співпрацю між КНЛУ та Університетом Гранади, Королівство Іспанія, викл. кафедри романських мов Шевченко А.С. взяла участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ на базі ВНЗ-партнера за фінансової підтримки Європейського Союзу з 16 по 20 травня 2016 р. К.ф.н. доц. Шевченко А.С. взяла участь у програмі мобільності ERASMUS+ для науково-педагогічних працівників (Staff Mobility for Teaching) і прочитала лекції з "Практичної граматики" і "Теорії та практики перекладу" студентам І та ІІ курсів на факультетах Філології та Усного і письмового перекладу Університету Гранади, а у червні 2022 року взяла участь у програмі мобільності ERASMUS+ в Університеті Кадісу.

Крім того, у рамках стажування наші викладачі відвідали заняття з "Теоретичної граматики" доктора Лівії С. Гарсії Агіар та взяли участь у ряді міжнародних зустрічей.

У 2018 та 2022 роках к.ф.н., доц. Настенко С. В. взяла участь у програмі мобільності ERASMUS+ та прочитала лекції в Університеті Кадісу, Королівство Іспанія.

Кафедра співпрацює з посольством Франції в Україні та з Французьким інститутом в Україні. На базі університету за участі викладачів кафедри три рази на рік проводиться міжнародний іспит з французької мови DELF, DALF.

У межах співпраці з Посольством Французької республіки в Україні існує постійна практика залучення до аудиторних занять носіїв французької мови, викладачів Французького інституту в Україні, координаторів DELF-DALF М. Сюсе (2015/16 р.), М. Капман (2016/18 р.), К. Режі (2018 р.), Б. Отен (2019/21 р.). Окрім того, до проведення практичних занять з французької мови долучаються іноземні викладачі Французького інституту в Україні, організовуються спільні (онлайн-)заняття з представниками Університету Кан Нормандія. Щороку навесні у рамках віртуальної мобільності проводиться спільне онлайн-заняття з практичної граматики (організатори – П’єр Ларріве (UNICAEN), Рубан В.О. (КНЛУ)), у якому беруть участь студенти ІІ і ІІІ курсів КНЛУ та магістри UNICAEN. Залучення викладачів іноземців дуже схвально сприймається студентами завдяки можливості безпосереднього спілкування з носіями мови та сприянню їхньому професійному зростанню. У 2019 р. колеги з Університету Кан Нормандія Лоран Сеноз і Марі-Лор Буте, які взяли участь у програмі мобільності ЕРАЗМУС+, провели практичні заняття на тему Подорож, а також лекції-презентації на тему Ласкаво просимо до Нормандії та

Навчання в UNICAEN. Слід зазначити, що викладачі кафедри є також фахівцями-практиками та використовують свій професійний досвід у галузі під час розробки курсів та їх наповнення.

Кафедра співпрацює з посольством Іспанії в Україні та з аргентинським культурним центром. Для читання лекцій і проведення практичних занять з іспанської мови запрошуються лектори, які у співпраці з кафедрою видали низку навчальних посібників з теорії та практики формування мовленнєвої компетенції студентів: "Організація інтерактивного читання" (теорія та практика розвитку компетенції у читанні студентів ІІ-V курсів, що вивчають іспанську мову) (укладач Хосе Андрес Серільо); навчальний посібник з практичної фонетики та орфографії сучасної іспанської мови (укладач Хуан Мануель Лопес Гарсія); навчальний посібник з теоретичної та практичної граматики іспанської мови для студентів ІІ-V курсів (укладач Гільермо Очоа Гомес); навчальний посібник з лексикології іспанської мови (укладач Симон Хосе Суарес Куадрос).

У щорічній Міжнародній науково-практичній конференції Ad orbem per linguas. До світу через мови беруть участь представники наукової спільноти ЗВО-партнерів, що сприяє залученню зарубіжного інтелектуального потенціалу й урахуванню інтернаціонального виміру в освітній програмі підготовки філологів.

 

 

              

QR код для оплати в Приват24

 • Оплата можлива в додатку Приват24. Комісія банку - 1 грн

  38035 ikonki

 

БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ОПЛАТ

   

Київський Національний Лінгвістичний університет

Tel: +38 (044) 287-33-72 (приймальна ректора)
E-mail : knlu@knlu.edu.ua

Tel: +38 (044) 529-82-86 (приймальна комісія)
E-mail : pk@knlu.edu.ua

НАШЕ РОЗТАШУВАННЯ

03150, Україна
м. Київ-150,
вул.Велика Васильківська,73

Legal notice

Top