Еразмус+ (англ. Erasmus+) – програма обмінів студентів, викладачів та науковців країн-членів Євросоюзу, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Македонії, Норвегії та Туреччини. Програма надає можливість навчатися, проходити стажування чи викладати в іншій країні, що бере участь в програмі.
Європейська комісія визначає такі цілі програми:
· розвиток освітніх, лінгвокультурних та наукових відносин;
· розширення співпраці між університетами;
· сприяння розвитку молодих людей як висококваліфікованих і неупереджених майбутніх професіоналів з міжнародним досвідом.
Для посилення обізнаності, візуальної доступності, актуальності, ефективності та впливу міжнародних компонентів програми Еразмус+ діє Національний Еразмус+ офіс в Україні (http://www.erasmusplus.org.ua/).
Критерії відбору та перелік необхідних документів
Основні критерії відбору студентів для участі у програмі академічної мобільності Erasmus+:
· академічна успішність;
· академічна / наукова / суспільна / міжнародна активність;
· виконання науково-дослідницьких проєктів;
· володіння іноземною мовою не нижче рівня В1.
Список документів, необхідних для участі у програмі академічної мобільності Erasmus+
1. Заява на ім'я проректора з навчально-виховної роботи і міжнародних зв'язків про участь у конкурсі з візою-погодженням декана факультету, начальника відділу міжнародних зв’язків, координатора відділу міжнародних зв’язків.
2. Мотиваційний лист.
3. Копія залікової книжки / витяг залікової книжки з електронного кабінету студента (останні дві заліково-екзаменаційні сесії).
4. Копія закордонного паспорту.
5. Інші документи, визначені умовами конкурсу.
Оголошення конкурсу
· Як тільки відділ міжнародних зв’язків КНЛУ отримує від університета-партнера повідомлення про наявність ґрантових місць для участі у програмі академічної мобільності, а також інформацію про умови участі у даній програмі, на відповідних факультетах оголошується конкурс. Про конкурсний відбір повідомляється на інформаційних стендах та на сайті КНЛУ.
· Студенти, які бажають брати участь у програмі, повинні подати до відділу міжнародних зв’язків відповідні документи, визначені умовами конкурсу.
· Відбір здобувачів вищої освіти університету для участі у програмі академічної мобільності здійснюється на конкурсній основі конкурсною комісією, яка створюється наказом ректора університету за поданням відділу міжнародних зв’язків.
· Кандидатури учасників, відібрані конкурсною комісією, остаточно письмово підтверджуються ЗВО / НУ-партнером, який надає учасникам офіційні запрошення.
Київський національний лінгвістичний університет є активним учасником програми міжнародної академічної мобільності Erasmus+ при партнерстві з такими європейськими університетами:
- Відкритий Університет Кіпру (Республіка Кіпр): https://www.ouc.ac.cy/index.php/el/
- Економічний університет – Варна (Республіка Болгарія) https://www.ue-varna.bg/
- Університет Гранади (Королівство Іспанія): http://www.ugr.es/en/
- Університет Кадіса (Королівство Іспанія): http://www.uca.es/es/
- Університет Кан Нормандія (Французька Республіка): http://www.unicaen.fr/
- Університет Кастилія-Ла Манча (Королівство Іспанія): https://www.uclm.es/
- Педагогічний університет Швебіш Гмюнд (Федеративна Республіка Німеччина): https://www.ph-gmuend.de/
- Пізанський університет (Італійська Республіка): https://www.unipi.it/
- Педагогічний університет Вайнгартен (Федеративна Республіка Німеччина): https://www.ph-weingarten.de/
- Університет Пуатьє (Французька Республіка): https://www.univ-poitiers.fr/en/
У 2023 році Університет співпрацював в рамках Європейської програми Erasmus+ з 9 закордонними ЗВО-партнерами.
У 2023 р. підписано міжуніверситетські угоди про співпрацю з Університетом Бургоса, Королівство Іспанія (16.02.2023); Університетом Кантабрії, Королівство Іспанія (01.06.2023), Пізанським університетом, Італійська Республіка (07.09.2023) і Педагогічним університетом Вайнгартен (15.12.2023); пролонговано термін дії міжуніверситетської угоди про співпрацю з Університетом Гранади, Королівство Іспанія (від 28.04.2023 на період до 2025 р.).
У 2023 р. 30 здобувачів вищої освіти (6 – з факультету романської філології і перекладу, 16 – з факультету германської філології і перекладу,
3 – з філологічного факультету освітніх технологій, 5 – з факультету східної і слов’янської філології) навчалися за програмою міжнародної академічної мобільності Erasmus+ у 7 ЗВО-партнерах: Університет Гранади, Університет Кадіса, Королівство Іспанія; Педагогічний університет Швебіш-Гмюнд, Педагогічний університет Вайнгартен, Університет Гумбольдта, Федеративна Республіка Німеччина; Університет Яна Євангелісти Пуркінє в Усті-над-Лабем, Чеська Республіка; Відкритий університет Кіпру, Республіка Кіпр.
У 2023 р. 13 науково-педагогічних та адміністративних працівників пройшли стажування за програмами міжнародної академічної мобільності:
10 – в Університеті Яна Євангелісти Пуркінє в Усті-над-Лабем,
Чеська Республіка; 1 – в Університеті Кадіса, Королівство Іспанія; 1 – в Університеті Гранади, Королівство Іспанія; 1 – в Університеті Рієкі,
Республіка Хорватія.
У 2022 р. Університет співпрацював в рамках Європейської програми Erasmus+ з 8 закордонними ЗВО-партнерами. За звітний період підписано міжуніверситетський договір про співробітництво з Університетом Кастилія-Ла Манча, Королівство Іспанія (14.10.2022); пролонговано терміни дії договорів про співробітництво з 2 ЗВО-партнерами, серед них:
- Відкритий Університет Кіпру, Республіка Кіпр (на період до 2027 р.).
- Педагогічний університет Швебіш-Гмюнд, Федеративна Республіка Німеччина (на період до 2027 р.).
У 2022 р. 22 здобувачі вищої освіти (15 – з факультету германської філології і перекладу, 1 – з факультету романської філології і перекладу, 2 – з педагогічного факультету романо-германської та української філології та 4 – з факультету східної і слов’янської філології) навчалися за програмою міжнародної академічної мобільності Erasmus+ у 5 ЗВО-партнерах: Університет Гранади, Королівство Іспанія; Педагогічний університет Швебіш-Гмюнд, Педагогічний університет Вайнгартен, Університет Гумбольдта, Федеративна Республіка Німеччина; Університет Яна Євангелісти Пуркінє в Усті-над-Лабем, Чеська Республіка.
Доц. кафедри романських мов Настенко С. і Шевченко А. пройшли короткострокове стажування в Університеті Кадіса, Королівство Іспанія;
доц. кафедри германських і романських мов Сташко Г. – в Пардубіцькому університеті, Чеська Республіка; доц. кафедри іспанської і французької філології Наваренко І. – в Університеті Гранади, Королівство Іспанія.
У 2021 р. Університет співпрацював в рамках Європейської програми Erasmus+ із 9 закордонними ЗВО-партнерами. За звітний період підписано договір про співробітництво з новим закордонним партнером, Варненським економічним університетом (Республіка Болгарія); пролонговано терміни дії договорів про співробітництво із трьома ЗВО-партнерами:
· Університет Кан Нормандія, Французька Республіка (на період до 2026 р.);
· Університет Кадіса, Королівство Іспанія (на період до 2024 р.);
· Відкритий Університет Кіпру, Республіка Кіпр (на період до 2025 р.).
У 2021 р. 18 здобувачів вищої освіти (11 студентів факультету германської філології та 7 студентів факультету романської філології і перекладу), освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр, навчалися за програмою Erasmus+ у 4 ЗВО-партнерах: Університет Кадіса, Університет Гранади (Королівство Іспанія); Педагогічний інститут Швебіш-Гмюнд (Федеративна Республіка Німеччина); Відкритий університет Кіпру (Республіка Кіпр). Петрочук Н. О., здобувачка освітньо-наукового рівня PhD, навчалася протягом весняного семестру в Університеті Гранади (Королівство Іспанія); доц. Філоненко Н. Г., завідувач кафедри романської і новогрецької філології та перекладу, пройшла короткострокове стажування в Університеті Гранади (Королівство Іспанія), а ст. викл. кафедри романської і новогрецької філології та перекладу Петрова Г. Л. – у Відкритому Університеті Кіпру (Республіка Кіпр).
У 2020 р. Університет співпрацював в рамках Європейської програми Erasmus + із 13 закордонними ЗВО-партнерами. За звітній період було підписано Договори та реалізовано академічну мобільність з 3 університетами-партнерами (Університет Кадіса, Королівство Іспанія; Університет Кан Нормандія, Французька Республіка; Педагогічний інститут Швебіш Гмюнд, Федеративна Республіка Німеччина).
У 2020 р. за програмою Erasmus+ КА 1 (індивідуальна академічна мобільність) КНЛУ направив до університетів країн ЄС 10 студентів, які представляли факультет романської філології і перекладу, факультет перекладознавства та факультет германської філології.
У 2019 р. Університетом встановлена співпраця в рамках європейської програми Erasmus+ із 13 закордонними ЗВО-партнерами. За звітній період було реалізовано академічну мобільність з 5 університетами-учасниками (Університет Гранади та Університет Кадіса, Королівство Іспанія; Університет Кан Нормандія, Французька Республіка; Університет Астон, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії; Педагогічний університет Швебіш Гмюнд, Федеративна Республіка Німеччина).
За 2019 р. КНЛУ підписав 7 Договорів про участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ з існуючими та новими партнерами на період 2019-2021 рр., серед яких:
· Відкритий Університет Кіпру, Республіка Кіпр;
· Університет Кан-Нормандія, Французька Республіка;
· Університет Астон, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії;
· Стамбульський Університет Меденієт, Турецька Республіка;
· Університет Гранади, Королівство Іспанія;
· Університет Кадісу, Королівство Іспанія;
· Педагогічний університет Швебіш Гмюнд, Федеративна Республіка Німеччина.
У 2019 р. за ключовим напрямом програми Erasmus+ КА 1 (індивідуальна академічна мобільність) КНЛУ направив до університетів країн ЄС 14 учасників, які представляли факультети романської філології і перекладу, факультет германської філології та факультет перекладознавства, а саме: 6 науково-педагогічних працівників здійснили професійне стажування, 1 аспірант – наукове стажування та 7 студентів – навчання за програмою академічної мобільності Erasmus+.
В свою чергу КНЛУ прийняв за програмою академічної мобільності Erasmus+ КА 1 (індивідуальна академічна мобільність) 3 викладачів з університетів країн ЄС: Dr Muna Morris-Adams з Університету Астон (м. Бірмінгем, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) Laurent Senoze та Marie-Laure Boute з Університету Кан-Нормандія, Французька Республіка, які проводили заняття зі студентами факультетів та брали участь у професійних зустрічах з тематики викладання англійської та французької мов.
У травні 2019 р. Національний Erasmus+ офіс в Україні провів моніторинг, за яким надав загальну позитивну оцінку ефективності участі Університету в програмі Erasmus+ КА 1 за період 2015-2019 рр. Враховуючи отримані рекомендації було розроблено та затверджено нове Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу КНЛУ та Положення про порядок перезарахування результатів навчання здобувачів вищої освіти – учасників програм академічної мобільності КНЛУ (протокол № 5 вченої ради від 10 жовтня 2019 року).
У 2018 р. КНЛУ мав 11 ЗВО-партнерів в рамках європейської програми Erasmus+:
· Університет Гранади та Університет Кадіса, Королівство Іспанія;
· Пікардійський університет ім. Жюля Верна та Університет Кан Нормандія, Французька Республіка;
· Університет Яна Євагеліста Пуркінє в Усті-над-Лабем, Чеська Республіка;
· Університет Астон, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії;
· Стамбульський Університет цивілізацій, Турецька Республіка;
· Вроцлавський Університет, Республіка Польща;
· Університет імені Лоранда Етвьоша, Угорщина;
· Тартуський університет, Естонська Республіка;
· Університет Порту, Португальська Республіка.
У 2018 р. за ключовим напрямом програми Erasmus+ КА 1 (індивідуальна академічна мобільність) КНЛУ направив до університетів країн ЄС 18 учасників, які представляли факультети романської філології, германської філології та факультет перекладознавства, а саме: 7 науково-педагогічних працівників здійснили професійне стажування; 2 аспіранти – наукове стажування; 9 студентів – навчання за програмою академічної мобільності Erasmus+. За програмою академічної мобільності до КНЛУ було прийнято 1 студентку з Університету Гранади (Королівство Іспанія) на факультет слов’янської філології.
У 2017 р. КНЛУ мав 6 закордонних ЗВО-партнерів, з якими велася співпраця в рамках європейського проєкту академічної мобільності Erasmus+:
· Університет Гранади, Королівство Іспанія;
· Університет Кадіса, Королівство Іспанія;
· Пікардійський університет ім. Жюля Верна, Французька Республіка;
· Університет Кан Нормандія, Французька Республіка;
· Тартурський Університет, Естонська Республіка;
· Університет Астон, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.
КНЛУ направив для участі у міжнародних наукових і науково-практичних конференціях, навчальних семінарах, курсах підвищення кваліфікації, координаційних нарадах за кордоном у рамках програми міжнародної академічної мобільності Erasmus+ 13 науково-педагогічних працівників:
· 2 - Університет Астон, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії;
· 4 - Університет Кадіса, Королівство Іспанія;
· 7 - Університет Кан Нормандія, Французька Республіка.
КНЛУ направив для проведення дослідження по програмі академічної мобільності Erasmus+ 2 аспірантів до Університету Гранади, Королівство Іспанія.
У 2017 р. КНЛУ направив на навчання у рамках програми міжнародної академічної мобільності Erasmus+ 7 студентів:
· 4 - Університет Кадіса, Королівство Іспанія;
· 1 - Тартурський університет, Естонська Республіка;
· 2 - Університет Астон, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.
У 2016 р. КНЛУ направив для участі у міжнародних наукових і науково-практичних конференціях, навчальних семінарах, курсах підвищення кваліфікації, координаційних нарадах за кордоном у рамках програми міжнародної академічної мобільності Erasmus+ 9 науково-педагогічних працівників:
· 2 - Університет Кадіса, Королівство Іспанія;
· 2 - Університет Гранади, Королівство Іспанія;
· 3 - Університет Кан Нормандія, Французька Республіка;
· 1 - Університет Яна Євангелісти Пуркинє, м. Усті над Лабем, Чеська Республіка;
· 1 - Університет імені Лоранда Етвьоша, Угорщина.
КНЛУ направив для проведення дослідження по програмі академічної мобільності Erasmus+ 2 аспірантів до Університету Кадіса, Королівство Іспанія.
У 2016 р. КНЛУ направив на навчання у рамках програми міжнародної академічної мобільності Erasmus+ 14 студентів:
· 5 - Університет Кадіса, Королівство Іспанія;
· 2 - Університет Гранади, Королівство Іспанія;
· 4 - Університет Астон, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії;
· 1 - Пікардійський університет імені Жюля Верна, Французька Республіка;
· 2 - Університет Кан Нормандія, Французька Республіка.