Факультет романської філології і перекладу

Факультет французької мови є одним із трьох факультетів, які беруть свій початок від часу заснування Київського державного педагогічного інституту іноземних мов (жовтень 1948 р.). За 60 років свого існування факультет став одним з провідних українських центрів підготовки фахівців з іноземних мов і культур.

Факультет романської філології був створений у березні 2011 року
на базі факультету французької мови і факультету іспанської мови, що діяли  з часу заснування у жовтні 1948 р. Київського державного педагогічного інституту іноземних мов. У жовтні 2019 року факультет романської філології було реорганізовано та перейменовано на факультет романської філології і перекладу.

До складу факультету романської філології і перекладу входять п’ять кафедр, що готують фахівців-романістів: кафедра іспанської та французької філології, кафедра романських мов, кафедра романської і новогрецької філології та перекладу, кафедра англійської філології, кафедра методики викладання іноземних мов й інформаційно-комунікаційних технологій.

На факультеті романської філології і перекладу можна навчатися за двома спеціальностями: 035 Філологія і 014 Середня освіта; вивчити одну з 5 мов (іспанська, італійська, португальська, французька і новогрецька) як першу іноземну, і одну з 3 мов (англійська, іспанська, французька) як другу іноземну, отримати диплом бакалавра і магістра.

Науково-педагогічні працівники факультету романської філології і перекладу, серед яких понад 85% мають наукові ступені і вчені звання, багато  років невтомно готують висококваліфікованих  професіоналів з іноземних мов (філологів, учителів, викладачів, перекладачів) за трьома освітньо-кваліфікаційними рівнями вищої освіти: бакалавр, магістр, доктор філософії (PhD). У навчальному процесі викладачі кафедри використовують комунікативні форми та методи навчання: методику інтерактивного навчання, проблемний виклад навчального матеріалу, дискусії, розробку та проведення фрагментів уроків студентами, створення проєктів, рольові та ділові ігри.

На факультеті романської філології і перекладу діє програма Еразмус+ з обміну студентами, науковцями та  викладачами. Факультет плідно співпрацює з багатьма зарубіжними  закладами вищої освіти Королівства Іспанії, Італійської республіки, Португальської Республіки,  Французької Республіки, Грецької Республіки. Щороку викладачі кафедр факультету підвищують кваліфікацію в науково-освітніх установах за кордоном. До викладання іноземних мов залучаються викладачі-носії мов та співробітники посольств.

Студентська рада факультету романської філології і перекладу активно
бере участь у проведенні різноманітних загальноуніверситетських виховних заходів, а також міжнародних конкурсів, де студенти можуть спробувати себе в ролі перекладачів, гідів, асистентів делегації, волонтерів.

Випускники факультету романської філології і перекладу успішно працюють викладачами в провідних ЗВО України та світу, вчителями у спеціалізованих школах та гімназіях, журналістами на телеканалах, редакторами-перекладачами у відомих ЗМІ України, перекладачами при посольствах різних країн, гідами-перекладачами, перекладачами науково-технічної літератури, стюардесами в міжнародних авіакомпаніях, помічниками директорів компаній з іноземним капіталом.