Новини та події

Конкурс на здобуття стипендії імені Фулбрайта 2022-2023

Шановні Колеги!

Запрошуємо до участі  у щорічному конкурсі на здобуття стипендії імені Фулбрайта Fulbright Visiting Scholar Program 2022-2023

Fulbright Visiting Scholar Program уможливлює проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від 3 до 9 місяців.

У конкурсі можуть брати участь:

- кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук;

- дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;

- діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Загальні вимоги до кандидатів:

- мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;

- вільно володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;

- повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:

- щомісячна стипендія;

- додаткові кошти для придбання професійної літератури;

- медичне страхування;

- квиток в обидва боки.

Реченець подання заявок – 15 жовтня 2021 року.

Детально про Програму, перелік документів для участі у конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного відбору за посиланням: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-visiting-scholar-program/

ХІ Міжнародна наукова конференція “Advanced Computer Information Technologies”

17 вересня 2021 р. колектив виконавців фундаментального наукового дослідження "Ноосферно-ностратична реінтерпретація гіпотез походження людської мови" (номер державної реєстрації 0120U102482), що фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України (керівник проєкту ректор Київського національного лінгвістичного університету, доктор філологічних наук, професор Васько Р. В. та учасники проєкту: проректор з наукової роботи КНЛУ, доктор філологічних наук, професор Корольова А. В., доцент кафедри англійської філології і перекладу імені професора І. В. Корунця КНЛУ, доктор філологічних наук, доцент Капранов Я. В., провідний фахівець відділу науково-дослідної роботи КНЛУ, кандидат педагогічних наук Грищук Ю. В.) презентував нову технологію для дослідження традиційних гіпотез походження людської мови на ХІ Міжнародній науковій конференції “Advanced Computer Information Technologies”, яка відбулася на платформі ZOOM в Інституті прикладної інформатики Технологічного інституту Деггендорфу (м. Деггендорф, Федеративна Республіка Німеччина).

Доповідь на тему “Transfer of Mathematical Formulas and Computer Algorithms into Macrocomparative Studies” виголосив керівник проєкту професор Васько Роман Володимирович, яка викликала жваву дискусію.

Основні результати доповіді будуть опубліковані в матеріалах ХІ Міжнародної наукової конференції “Advanced Computer Information Technologies” (2021 р.) і проіндексовані в наукометричній базі даних Scopus.

Виступ та мультимедійну презентацію доповіді керівника проєкту професора Васька Романа Володимировича можна подивитися тут.

Всеукраїнський Шекспірівський конкурс студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса

Шановні студенти!

Запрошуємо Вас до участі у І етапі Всеукраїнського Шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса. Конкурсні проєкти, рекомендовані для участі в конкурсі, науковим керівникам необхідно подати відповідальному секретареві Конкурсної комісії к.філол.н. Куницькій І. В. на адресу електронної пошти Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 30 листопада.

Обсяг тексту дослідницького проєкту не повинен перевищувати 25 сторінок (шрифт Times New Roman 14, інтервал 1,5, поля 20 мм з ycix боків) та містити: вступ, основну частину, висновки та список використаних джерел. До дослідницького проекту додаються резюме українською і англійською мовами (1200-1500 знаків) та відгук наукового керівника.

Креативний проєкт охоплює власне творчий аудіо/візуальний компонент i опис — 5-10 сторінок україномовного тексту, в якому представлено обґрунтування креативного проекту, відображено його актуальність, короткий огляд здобутків попередників у відповідній сфері (живопис, музика, відеографіка тощо) та новизну. До опису креативного проекту додаються резюме українською i англійською мовами (500-1500 знаків). Якщо проект здійснювався під керівництвом фахівця, то мас бути доданий його відгук.

Чекаємо на Ваші роботи! Бажаємо успіху!

Кафедра теорії та історії світової літератури
імені професора В. І. Фесенко