Кафедра психології і туризму

Керівний склад
  • Завідувач кафедридійсний член НАПН України, доктор психологічних наук, професор Бондаренко Олександр Федорович

Науково-педагогічний склад кафедри

• Науково-педагогічний склад кафедри

Секція психології
    № з/пП.І.БПосада
    1Бондаренко Олександр Федоровичзавідувач кафедри, доктор психологічних наук, професор, дійсний член НАПН України
    2Кириленко Валентина Граціянівнакандидат психологічних наук, доцент
    3Кучеровська Наталія Олександрівнакандидат психологічних наук, доцент
    4Федько Світлана Леонідівнакандидат психологічних наук, доцент
    5Зінченко Олександр Володимировичкандидат психологічних наук, старший викладач
    6Тарнавська Олена Вікторівнавикладач
    7Пліш Ганна Йосипівнавикладач
    8Марушко Наталія Андріївнастарший лаборант з вищою освітою
    Секція туризму:
    № з/пП.І.БПосада
    1Васильчук Володимир Миколайович доктор історичних наук, професор
    2Кучерява Ганна Олександрівнакандидат географічних наук, доцент
    3Гедін Максим Сергійовичкандидат історичних наук, доцент
    4Лебедєва Ірина Миколаївна кандидат історичних наук, доцент
    5Кучай Оксана Василівнакандидат економічних наук
    6Зінченко Віктор Анатолійовичкандидат історичних наук

03150, Україна, м. Київ-150,
вул. Велика Васильківська 73 (корпус № 1), кімн. 901
  тел. +38 (044) 287-14-25,

Офіційний веб-сайт секції психології: http://psy.knlu.edu.ua/

Сторінка відділення психології у соціальній мережі Facebookhttps://www.facebook.com/psyknlu

Офіційний веб-сайт секції туризму: https://tourism.knlu.edu.ua/

Ownership, Liability and Use

Unless otherwise indicated, this Website and its contents are the property of Kyiv National Linguistic University.

The information placed on this Website by the University has been prepared solely for the purpose of providing selected information about the University, its subsidiary companies and organisations with which it is associated; and about the respective services which they offer.

The University does not make any warranty that information contained on this Website, or on any site linked to this Website, is complete, accurate or up-to-date; and the University is not responsible for the results of reliance on any such information.

The University does not make any warranty that use of the Website will be uninterrupted, virus-free or error-free; or that use of the Website will not affect other software or operating systems used to access the Website. Any warranties provided under the general law are expressly excluded to the fullest extent possible. In particular, the University does not warrant that use of the Website will not infringe the rights of any other person or organisation; nor that the Website is of reasonable quality or fit for any particular purpose, even if the University has received notice of an intention to use the Website for that purpose.