КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ


 Кафедра української філології

Керівний склад
  • Завідувач кафедри – доктор філологічних наук, професор Баган Мирослава Петрівна

Науково-педагогічні працівники

Кафедра української філології має потужний потенціал для забезпечення викладання всіх закріплених за нею навчальних дисциплін.

КОНТАКТИ

03150, Україна, м. Київ-150,
вул. Велика Васильківська, 73 (корпус № 1), кім. 346,
тел.: +38 (044) 529-83-13
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Офіційний веб-сайт кафедри: http://ukrfilolog.knlu.edu.ua

 

 Історія кафедри

 

Кафедра української філології та славістики бере свій початок від секції філологічних дисциплін, якою з часу заснування Київського педагогічного інституту іноземних мов керував кандидат філологічних наук, доцент П. М. Криворучко.

Кафедра української філології та славістики є наступницею кафедри загального та українського мовознавства, яку в різні часи очолювали такі відомі українські мовознавці:

Тараненко Олександр Онисимович — доктор філологічних наук, професор, дослідник лексикології, лексикографії української мови, мовної семантики, проблем загального мовознавства і сучасної мовної ситуації в Україні (1990-1992 рр.; 2003-2009 рр.);

Кочерган Михайло Петрович — доктор філологічних наук, професор, автор солідних монографічних праць, підручників із мовознавства для студентів-філологів (1992-2002рр);

 Могила Оксана Андріївна — кандидат філологічних наук, доцент, фахівець у галузі діалектології та полоністики (2002-2003 рр.).

У вересні 2010 р. кафедру загального та українського мовознавства було перейменовано на кафедру теоретичної і прикладної лінгвістики та української філології, яку протягом 2010-2011 н. р. очолювала доктор філологічних наук, професор Корольова Алла Валер’янівна.

У результаті реорганізації кафедри теоретичної і прикладної лінгвістики та української філології в 2011 р. створено кафедру української філології, яку в липні 2013 року перейменовано на КАФЕДРУ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА СЛАВІСТИКИ.

З 1 вересня 2011 р. кафедру української філології, а з 2013 року КАФЕДРУ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА СЛАВІСТИКИ очолює доктор філологічних наук, професор Валюх Зоя Орестівна, яка працює в різних галузях лінгвістики, зокрема досліджує проблеми словотвору, граматики, лінгвопоетики, лінгводидактики.

 


 

Освітня діяльність

 

Кафедра української філології та славістики є випусковою університетською кафедрою. Вона забезпечує підготовку здобувачів вищої освіти за першим (бакалаврським) і другим (магістерським) рівнями вищої освіти з таких спеціальностей: 

 

бакалавр:

014 Середня освіта, спеціалізація 014.01 Українська мова і література.

Освітньо-професійна програма Українська мова і література, англійська мова, зарубіжна література

035 Філологія, спеціалізація 035.033 Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша-польська.

Освітньо-професійна програма Польська мова і література, друга іноземна мова, переклад

035 Філологія, спеціалізація 035.038 Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша-чеська. 

Освітньо-професійна програма Чеська мова і література, друга іноземна мова, переклад

 

магістр: 

014 Середня освіта, спеціалізація 014.01 Українська мова і література.

Освітньо-професійна програма Українська мова і література, англійська мова, редагування освітніх видань

035 Філологія, спеціалізація 035.033 Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша-польська.

Освітньо-професійна програма Сучасні філологічні студії (польська мова і друга іноземна мова): лінгвістика та перекладознавство

035 Філологія, спеціалізація 035.038 Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша-чеська. 

Освітньо-професійна програма Сучасні філологічні студії (чеська мова і друга іноземна мова): лінгвістика та перекладознавство

  

Наукова та міжнародна діяльність

 

На кафедрі діє наукова школа «Динамічні процеси в сучасній лексико-семантичній системі слов’янських і неслов’янських мов», яка охоплює важливі питання основоцентричної дериватології, проблеми, що стосуються закономірностей семантичного та словотвірного освоєння українською мовою сучасних запозичень, формування й динаміки норм сучасної української літературної мови, функціонування мовних одиниць у художньому дискурсі, типологічних досліджень споріднених і неспоріднених мов.

 

Науково-дослідна та інноваційна робота студентів є важливим напрямом діяльності кафедри. Студентів залучають до науково-дослідницької роботи, яка тематично пов’язана з освітніми компонентами й науково-дослідною темою кафедри «Слово і його системні зв’язки в синхронії й діахронії» (номер державної реєстрації 0117U005508). 

 

 Протягом 2015 – 2019 рр. кафедра організувала і успішно провела три міжнародні науково-практичні конференції «Проблеми зіставної семантики». Щороку кафедра проводить 1-й етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

 

Згідно з підписаними угодами про міжнародне співробітництво кафедра серед закордонних партнерів має 2 університети: Університет імені Яна Евангелісти Пуркінє м. Усті-над-Лабем (Чеська Республіка); Академія Поморська в Слупську (Республіка Польща). Важливим складником міжнародної діяльності кафедри є співпраця з культурними центрами країн, мови яких вивчаються (польська, чеська), і посольствами Чеської Республіки та Республіки Польща.

 

Наслідком такої співпраці є зустрічі з послами або представниками посольств та міжнародних організацій, читання лекцій, стажування, виступи з доповідями, проведення тижнів мов і культур, спільних з міжнародними партнерами конференцій, семінарів, мовних конкурсів. Кафедра української філології та славістики бере участь у програмі академічної мобільності ЕРАСМУС +.

 

 

              

Банківські реквізити для оплат

revizity dlya2

   

Київський Національний Лінгвістичний університет

Tel: +38 (044) 287-33-72 (приймальна ректора)
Tel: +38 (044) 529-82-86 (приймальна комісія)
Fax :+38 (044) 287-67-88

е-mail : knlu@knlu.edu.ua

НАШЕ РОЗТАШУВАННЯ

03150, Україна
м. Київ-150,
вул.Велика Васильківська,73

Legal notice

Top