КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Кафедра германських і романських мов

Керівний склад

тел.: +38 (044) 287-15-97

Офіційний веб-сайт кафедри: http://german-roman.knlu.edu.ua

Історія кафедри

Історія розвитку кафедри німецької філології і перекладу починається з того часу, коли у 1993 році відбувся випуск першої групи студентів, які отримали диплом перекладача з німецької мови у стінах Київського державного педагогічного інституту іноземних мов. У 1994 і 1995 роках дві групи, які тоді на факультету німецької мови навчалися за спеціальністю «Переклад» (німецька), а саме 7 та 9 студентів відповідно, отримали диплом перекладача з німецької мови. Наказом ректора КНЛУ, професора Артемчука Г. І., у 1996 році в структурі Університету створюється факультет перекладачів, який започаткувала кафедра теорії та практики перекладу на чолі з відомим українським мовознавцем, письменником-перекладачем, літературознавцем, фахівцем з історії і теорії перекладу, кандидатом філологічних наук, професором Корунцем Ільком Вакуловичем.

У 2000 році керівництво університету та ректорат приймає рішення про створення кафедри німецької мови і перекладу як окремого структурного підрозділу на факультеті перекладачів. Першим завідувачем кафедри стає кандидат філологічних наук, доцент Меньшикова Надія Василівна. На цей час кафедра налічує 26 викладачів, з них 4 кандидати філологічних наук: Меньшикова Н.В., Капуш А. В., Савченко І.Я. , Франко О.Б. З 2004 року новим завідувачем кафедри стає кандидат філологічних наук, доцент Долгополова Лілія Анатоліївна, а згодом доктор філологічних наук, професор, яка очолює кафедру по 30 вересня 2017 року. У 2013 р. відбулися структурні зміни у складі факультету перекладачів, кафедра була перейменована і функціонувала як кафедра німецької філології та перекладу і прикладної лінгвістики Київського національного лінгвістичного університету. З 2014 році на кафедрі активно працює доктор педагогічних наук, доцент Зєня Любов Яківна, декан факультету перекладачів.

З жовтня 2017 р. кафедру німецької філології та перекладу і прикладної лінгвістики очолює доктор філологічних наук, професор Пилипенко Ростислав Євгенович, президент Української спілки германістів вищої школи.

У вересні 2019 р. з метою оптимізації структури університету і підвищення ефективності організації навчально-виховного процесу відбулися структурні зміни у складі факультету перекладачів. Як внаслідок цьому дві випускові кафедри факультету, а саме кафедра німецької філології та перекладу і прикладної лінгвістики і кафедра англійської філології та перекладу об’єдналися в один структурний підрозділ. Таким чином з 03.09.2019 р. – по 01.07.2021 р. у структурі факультету перекладознавства функціонує і активно працює кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця під керівництвом завідувач кафедри доктора філологічних наук, професора Ніконової Віри Григорівни, створюються та розвиваються нові освітньо-професійні програми.

З 01.07.2021 р. (наказ ректора від 05.04.2021 р., № 210-О) кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця була реорганізована і шляхом поділу на її основі створюється кафедра німецької філології і перекладу,  виконання обов’язків завідувача кафедри  покладено на доцента кафедри, кандидата філологічних наук Франко Оксану Богданівну.

Станом на 01.09.2021 р. на кафедрі плідно працюють 16 штатних науково-педагогічних працівників, з них 3 професора – Зєня Любов Яківна, декан факультету перекладознавства, доктор педагогічних наук, професор; Паршикова Олена Олексіївна, доктор педагогічних наук, професор і Пилипенко Ростислав Євгенович, доктор філологічних наук, професор, а також 3 доценти, кандидатів філологічних наук, Монастирська Ю. Г., Синєгуб С. В., Франко О. Б.,  4 доценти кандидата педагогічних наук Гутник В. М., Паустовська М. В., Соломко З. К., а також кандидат філологічних наук, ст. викл. Декало О. О. та Кузьменко Т. М., ст. викл. Горбач Е. Б., Мироненко Т. С. та викладачі Казимирова Ю. А.

На кафедрі працює також і випускниця факультету перекладознавства: викладач, а нині аспірант нашого університету Євтушевська Ю. Ю. Викладачі кафедри самостійно й успішно забезпечують викладання теоретичних і практичних мовних і перекладацьких дисциплін на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти, беруть активну участь у науковому, науково-методичному та культурному житті факультету та Університету. Завдяки плідній співпраці з Інститутом Гете в Україні на кафедрі постійно працюють лектори ДААД. З 2012 по 2019 рік це – Людмила Клотц, випускниця університету Геттінген (Німеччина) за спеціальністю славіст, германіст (магістр гуманітарних наук) викладач, під керівництво якої проводяться щорічні презентації стипендіальних програм ДААД (Німецька академічна служба обмінів). З вересня 2019 року посаду лектора ДААД в університеті обіймає Мікеле Ванджі (з 01.09.2021 – доцент кафедри німецької філології і перекладу).

Науково-педагогічні працівники кафедри забезпечують викладання навчальних дисциплін за такими освітньо-професійними програми:

перший (бакалаврський) рівень вищої освіти:

Німецька мова і друга іноземна мова: усний і письмовий переклад;

Англійська мова і друга іноземна мова: усний і письмовий переклад у бізнес-комунікації / Англійська мова і друга іноземна мова: усний і письмовий переклад.

другий (магістерський) рівень вищої освіти:

Переклад і міжкультурна комунікація (німецька мова і друга іноземна мова);

Перекладознавство: професійно-орієнтований переклад (англійська мова і друга іноземна мова).

Банківські реквізити для оплат

revizity dlya2

Київський Національний Лінгвістичний університет

Tel: +38 (044) 287-33-72 (приймальна ректора)