Кафедра германських і романських мов

Історія кафедри

Кафедра германських і романських мов заснована за наказом ректора університету 28 серпня 2000 року. З часу заснування кафедру очолює кандидат філологічних наук, доцент Корнійко Ірина Валеріївна.

В 1967 року в університеті започатковане викладання англійської (на кафедрі англійської філології), німецької та французької мов як другої іноземної мови.

Першим завідувачем кафедри англійської філології був професор Баранцев К. Т. В розбудові кафедри англійської філології активну участь брали професори Рукіна Е. П., заслужений працівник освіти, завідувач кафедри протягом 20 років; канд. філол. наук, доц. Т. Є. Шевченко, зробивши невимірний внесок у науково-методичну та виховну роботу.

Провідними напрямками роботи кафедри були типологічні дослідження як основа для викладання другої іноземної мови – проф. Рукіна Е. П., Білодід Ю. І., Бедринець Л. Г., Тименко І. В. та укладання частотний словників. В роботі над підготовкою і укладанням словників брали участь Перебийніс В. І., Рукіна Е. П., Бедринець Л. Г., Латман Н. Б.

У 1986 році під керівництвом професора Перебийніс В. І. при кафедрі було засновано лабораторію статистичної лексикографії, мета якої – опрацювання теоретичних засад і принципів укладання частотних словників різного типу та координація 42 наукових колективів з країн СНД, які працювали над укладанням лексико-граматичного частотного словника сучасної англійської мови.

28 серпня 2000 року за наказом ректора університету була заснована кафедра германських та романських мов, завданням якої стало забезпечення викладання французької та німецької мови на факультеті англійської мови (нині – германської філології).

У 2010 році було об’єднано кафедру германських та романських мов і кафедру англійської філології під спільною назвою – кафедра германських і романських мов. З вересня 2014 року започатковано викладання португальської мови як другої іноземної. З часу заснування до 2017 року кафедру очолювала кандидат філологічних наук, доцент Корнійко Ірина Валеріївна. Викладання англійської, німецької і французької мови як другої іноземної мови продовжується нині на факультетах германської філології та романської філології. Кафедру очолює канд. філол. наук, доц. Бондаренко Яна Олексіївна.

Звіт про виконання плану науково-дослідної роботи у 2016 календарному році

Завідувач

Кандидат філологічних наук, доцент Бондаренко Яна Олексіївна.

Науково-педагогічний склад кафедри:

28. Вітомська Надія Матвіївна – канд. філол. наук, доцент
29. Лемешко Людмила Сергіївна – канд. філол. наук, доцент

Науково-педагогічні працівники

Колектив кафедри складається з 33 високопрофесійних, творчих викладачів, з них 31 штатний виладач і 2 позаштатні. Якісне кваліфіковане викладання англійської, німецької та французької мов як другої іноземної на ІІ-V курсах факультетів германської філології та романської філології забезпечують 10 викладачів німецької мови, з них 4 доценти – канд. філол. наук Корнійко І. В., канд. філол. наук Бондаренко Е. С., канд. філол. наук Дубровська І. Б., канд. філол. наук Зінченко О. А., 2 старші викладачі – канд. філол. наук Вольфовська О. О., Безсмертна І. Ю. і 4 викладачі – Конопляста К. І., канд. філол. наук Падалка О. В., Романова Л. В. і Чередниченко А.В.; 19 викладачів англійської мови, з них: 4 доценти – канд. філол. наук Нагорна С. С., канд. філол. наук Зіневич В. В., канд. пед. наук Мельник А. І. і канд. пед. наук Бочкарьова О. Ю., 7 старших викладачів – Буфан І. Ф., Задорожня Н. А., канд. пед. наук Орловська Л. К., Пригодій Р. В., канд. філол. наук Птуха В. А., Смітюк І. Л., Яхно Н. П., 8 викладачів – Авраменко Т. Ю., Грежук Ю. В., Лемещук В. Р., Малишева А. В., канд. пед. наук Пиж Н. М., Прищепчук І. О., Шастова І. В., Шульгач Н. В.; 3 викладачі французької мови, з них 2 доценти, кандидати філологічних наук – Вітомська Н. М. і Лемешко Л. С. і 1 викладач - Помилуйко Г. О. та 1 викладач португальської мови - Козленко Н. М.

Профілі науково-педагогічного складу кафедри
у Google Академії:

Бочкарьова Олена Юріївна (Olena Bochkarova)

Вольфовська Ольга Олександрівна (Olga Volfovska)

Грежук Юлія В'ячеславівна (Yuliya Hrezhuk)

Зінченко Оксана Анатоліївна (Oksana Zinchenko)

Вікторія Романівна Лемещук (Viktoriya R. Lemeshchuk)

Алла Іванівна Мельник (Alla Melnyk)

Лідія Орловська / Лидия Орловская (Lidiya Orlovska)

Падалка Ольга Володимирiвна (Olga Padalka)

Птуха Владислав Анатолійович (Vladyslav Ptukha)

Шастова Ірина Вікторівна (Iryna Shastova)

Публікації науково-педагогічних працівників кафедри...

вул. Лабораторна, 3 (корпус № 2), кім. 400, 401, 402
тел. +38 (044) 521-60-30
Офіційні веб-сайти кафедри: http://knlu-kgirm.at.ua,

Розклад денної форми навчання факультету германської філології

Розклад заочної форми навчання факультету германської філології

Графік навчального процесу факультету германської філології

Денна форма навчання

I семестр 2017–2018 н. р.

Заочна форма навчання